אתגר גיוס עובדים: מניסיון תעסוקתי ועד הסעות מאורגנות

רוב התעשייה הושפעה משנת הקורונה בתחומים שונים, אחד מהם הוא תחום כוח האדם. לפי אתר The Marker כ-74% מהישראלים מתכננים לעזוב או לשנות את מקום עבודתם

תעשיות רבות חוות בימים אלה מחסור בכוח אדם; מאנשי טכנולוגיה בהייטק דרך עובדים מיומנים בפסי היצור במפעלים, עובדי תעשיית הניקיון ועד כוח אדם במלונאות. אם בעבר כוח המשיכה לעובדים פוטנציאלים היה להציע שכר גבוה מהמתחרים בשוק, הרי שהיום זה לא הדבר היחיד שמשפיע. למנהלי כוח האדם ברור שהדרך אל כוח אדם ייעודי מיומן עוברת גם בשביעות הרצון של העובדים. אם כך, איך ייתכן שהדרישות פחתו, השכר עלה ועובדים עדיין לא מגיעים?

 

1. שכר אינו התנאי היחיד
משבר הקורונה הביא לשוק מחפשי עבודה רבים, שמחפשים עבודה בכל ענף אפשרי. למשל, הפופולריות של שירותי המשלוחים הפכו מבוקשים בגלל הביטחון הכלכלי, גמישות בשעות העבודה וניידות.
עכשיו, עם החזרה לשיגרת עבודה כזו או אחרת, גיוס עובדים שוב על הפרק וחברות נדרשות להציע יותר מתנאי שכר. כשעובדים פוטנציאלים מעוניינים להמשיך ולשמר יחס טוב ומאוזן יותר בין עבודה לחיי משפחה ופנאי, הרי שתנאי זה כולל בתוכו את הזמן בו יבלו בנסיעות על הכבישים. המצב התחבורתי, שמאלץ רבים לבלות שעות רבות בהגעה אל העבודה וחזרה ממנה בסוף יום עבודה ארוך, הפך למשתנה קריטי בהחלטה של העובד הפוטנציאלי בבואו לבחור את מקום העבודה הבא שלו.

 

2. להוביל את העובד להגיד 'כן'
מה ניתן להציע לעובדים מיומנים כדי שירצו לעבוד אצלכם? הטבות, הטבות ועוד הטבות. כן, שכר גבוה יותר הוא תמיד אטרקטיבי ועשוי לפתור בעיות לוגיסטיות רבות אבל לא את כולן. כדי לחבר את העובד לחברה, דרושה גם אינטליגנציה רגשית ופתרונות שיחברו אותו לחברה. הצעות טובות יסמנו לעובדים את החברה כמעסיק האחראי לרווחת העובד וככזה שניתן להישען עליו לטווח ארוך.

 

3. להפוך את ההגעה לעבודה וממנה לקלים יותר
קיימות הטבות רבות שניתן להציג לעובדים אבל חשוב להבין איזה הן החשובות יותר לעובד. המועד הרגיש ביותר לאבד בו עובדים הוא דווקא בזמן שאינם בעבודה. אם הזמן שלפני ואחרי העבודה נחווה על ידם כחוויה שלילית, אם ההגעה שלהם בתחבורה פרטית או ציבורית, היא חוויה של בזבוז זמן ותחושות קשות, הדבר עלול להשפיע על תחושותיהם בעבודה עצמה. אם תחילת היום שלהם היא נקודת שפל והם נדרשים לאותה חוויה גם כשהם שבים מהעבודה, הרי ששביעות הרצון שלהם מהעבודה יורדת, גם אם מקום העבודה עצמו מציע חוויה חיובית, ועלול להשפיע על החלטותיהם לטווח ארוך.

במקרה של נסיעות, שירותי שיתוף רכבים, כמו שאטלים והסעות מאורגנות, עשויים לשנות עבורם את החוויה כולה ולהעלות את שביעות הרצון, שתקשר אותם לחברה.

OptiCity מציעה פתרון פשוט של הסעת עובדים
הצורך למצוא פתרון לבזבוז הזמן בדרכים ולהיטיב עם העובדים, הביא לעולם את הפתרון של OptiCity – תחבורה שיתופית פשוטה.
חבילת הפרימיום מציעה שירות מלא, מקצה אל קצה, של הסעות מסודרות ואופטימליות, עם מקסימום אחריות ומינימום מאמץ מצד החברה.
הצוות המקצועי של OptiCity מכין עבור החברה את כל התשתית, כולל מציאת ספק ההיסעים המתאים ביותר באזור, חישוב זמני האיסוף והחזרה האידאלים לחברה ולעובדים לפי שעות העבודה והמשמרות. השימוש במערכת מתקדמת של אינטליגנציה מלאכותית, מאפשר ניטור ושיפור מתמיד של ביצועי ההיסעים ומניעת בזבוז זמן מיותר לכולם.

זה מוכח – חברות שמשתמשות כבר במערכות של OptiCity רואות שביעות רצון גוברת של העובדים וירידה בהוצאות הנסיעה של 20%-30%.

שמרו על העובדים שלכם
ניהול משאבי אנוש דורש היערכות חכמה ומסודרת. בחירת מעסיק היא אתגר. עידוד עובדים לקבל עבודה גם היא מאתגרת. הבטחה למקום עבודה עם סביבה תומכת, גם היא אתגר. על ידי מציאת פתרונות מיטיבים, שפותרים לעובדים בעיות בסיסיות, מובטח למעסיק שעובדיו יהיו מרוצים יותר במקום עבודתם, לאורך זמן. אנחנו יודעים לעשות את זה עבורכם.

 

*https://www.themarker.com/career/.premium.HIGHLIGHT-1.10126877

צור קשר

לקבל מידע נוסף על השירותים שלנו צרו קשר

אימבר 23 פתח תקווה   .   office@opticity.co.il   .  03-6772030


צור קשר

לקבלת מידע נוסף על השירותים שלנו

03-6772-030  .  natanel.tz@opticity.co.il  .  אימבר 23 פתח תקווה

אבי גבאי

מנכ"ל ומייסד

Avi is a true entrepreneur and master technocrat, specializing in the creation of innovative products tailored to answer commercial and consumer needs. Thriving at the convergence point of tech and commerce, Avi leverages his rich technical background in Computer Science, Practical Engineering & Systems Architecture with a pioneering spirit. Having served in the elite IDA Special Unit 108, which had a strong focus on electronic components, Avi gained unique experience in groundbreaking R&D projects that provided solutions to real-life challenges.

Avi is the founder of several successful entities: Software development company LS Leading Solutions; Aersoph, an enterprise specializing in autonomous drone management software and his most recent venture Opticity, an optimization platform for Israeli organizations that provide shuttle services to their employees.

Amit Bohensky

Chairman

Veteran business executive and angel investor. A commendable history with startups including, Unicoders and Focal-info. Vice president of open-source web intelligence at Vernit. Partaking as a board member/investor for Clinch and Zoomd. I implement my personal experiences, valued connections and unparallel devotion launching Opticity to the forefront of the industry.

Uriel Shimony

Chief Technology Office

Uriel is a full-Stack developer. He has extensive experience in LS Technologies. He is confident that OptiCity’s technology is the prime solution to the challenge companies face with transportation logistics. Recognizing the underemphasized true value of OptiCity, he is fully devoted to assuring OptiCity remains the leading high-tech transportation company with an unmatched technological edge.

שמוליק טורה

מנהל תפעול ראשי

בעל 30 שנות ניסיון בעולם התחבורה ובניהול מערכי היסעים בהיקפים גדולים

 

 שותף ומנהל מאיה טורס

Eli Camon

Non-Executive Director

CFO of Microsoft Israel R&D and Microsoft Africa R&D’s centers. A sterling reputation in the finance sector. I utilize my intrinsic understanding of OptiCity, providing invaluable feedback, to escalate OptiCity’s profitability.

Zvika Zivlin

Outside Director

Founding partner for Tulip. Residing non-executive director for both, Alcon and 888 Holdings. As a veteran NED, I am equipped with a unique analytical perspective of company structures. I provide valuable and unbiased insights into OptiCity‘s successful advancement.

Ronit Koren

Non-Executive Director

Managing partner at ROK, Aspire Ventures and Sifood Food Ventures. Director for BLender, Maccabi and Aylaon. Taking advantage of the substantial knowledge, I have accumulated from past ventures, I supply Opticity with unique and necessary considerations.

Oded Maimon

AI & ML Advisor

Distinguished professor at Tel Aviv University. Studiously pursing data mining and big data analytics. More than 10 books published. I bring extensive knowledge to OptiCity to refine their powerful ML and AI technology and assure they remain the leader in the industry.

Illit Geller

Product Advisory

Serial entrepreneur. 25 years of senior executive experience in the global FinTech market. Extensive experience combined with a passion in SAAS technologies. I ensure OpticCity continues to deliver the highest-class product.

Gal Amir

Director

Owner of G.A. Financial Services. Devoted decades to enhancing high scale mid-market companies. Enabling the systematic advantage, produced by a history of optimizing companies. I ensure OptiCity surpasses its goals, and calibrate the company for success

Amit Maizer

Technology Advisor

Cyber and IT consultant who works in the private and public sectors.